Ar verta bijoti Euro?

Tarp daugiausiai baimių sėjančių įvykių ir planuojamas euro įvedimas Lietuvoje, kuris žadamas jau 2015 metais. Tiesa, dar nėra šimtaprocentinių garantijų, kad taip įvyks, tačiau tikimybė euro įvedimui tikrai nemaža, dėl to, kai kurie žmonės ypatingai nerimauja, baiminasi.

Didžiausia baimė yra ta, jog staiga gerokai šoktels kainos. Ar tai įvyks priklauso nuo labai daug dalykų. Visų pirma, nuo pačių prekybininkų, gamintojų, tarpininkų. Nemažai klausimų kyla ir pensininkams. Ar prekeiviai kels kainas? Jei šie kainų nekels bandydami pasipelnyti ir prisidengdami valiutos pasikeitimu – kainų šuolių nebus, tebus natūralūs kainų pasikeitimai, kurie vyksta ir dabar, naudojantis litu kaip nacionaline valiuta.

Dėl savo ateities įvedus eurą nerimauja ir būsto paskolas ar kitokius ilgalaikius kreditus pasiėmę asmenys. Spėliojama, kad įvedus eurą paskolų palūkanos gali šiek tiek išaugti. Vėl gi, ar tai taps realybe, galima tik spėlioti, tačiau beveik visi pritaria tai nuomone, kad esant didesniam kiekiu skaitmenų po kablelio, palūkanos ir įmokos bus apvalinamos į didesnę, bankams ir kitiems kreditoriams naudingą, pusę. Žinoma, tai sudarys tik nedidelę sumą kiekvieną mėnesį, tačiau jeibūsto paskolos terminas 40 metų – suma susidaro ne tokia jau ir menka. Tačiau kaip bebūtų, bankai ir kitos su didelėmis pinigų sumomis susijusios įstaigos bus itin griežtai kontroliuojamos, stengiantis sukurti kaip įmanoma komfortiškesnį perėjimą nuo lito prie euro.

Tuo tarpu pozityviai į šią naujieną žiūrintys asmenys džiaugiasi, kad euras suteiks patrauklumo Lietuvai tarp investitorių, turistų, suteiks galimybę turėti stabilesnę, kone visame pasaulyje pripažįstamą valiutą. O ką jau kalbėti apie patogesnį keliavimą, kuomet nereikia sukti galvos dėl valiutos keitimo, grąžinimo atgal ir nuolatinio konvertavimo mintyse tarp vietinės valiutos ir lito, siekiant suprasti prekės kainą.

Tapkime draugais! Spauskite "Like/Patinka"

Dėkojame!

CLOSE