Darbas ir valiutų kursai

Būriai mūsų emigrantų dirba užsienyje. Vieni keliauja vos keliems mėnesiams sezoninių darbų, tuo tarpu kiti ten važiuoja praleisti metus po mokyklos, o gal net visą likusį gyvenimą. Na, ar bent jau su tokia mintimi. Pastaruosius dažniausiai domina socialinė situacija būsimoje namų šalyje, tvarka ir taisyklės, karjeros galimybės ir kur gauti pigesnį ar patogesnį būstą.

Tuo tarpu trumpalaikius darbininkus dažniausiai domina tik algos dydis, galimybės dirbti viršvalandžius ir, kaip bebūtų keista ir savaime suprantama, valiutų kursai. Tiksliau – tos valiutos, kuri cirkuliuoja pasirinktoje sezoninio darbo šalyje, kursas euro atžvilgiu. Juk atlyginimas didžia dalimi bus leidžiamas Lietuvoje, tad ir algos konvertavimas į eurus leidžia kur kas geriau suvokti dėl ko ir už kiek jūs dirbsite. Dažniausiai tokios kategorijos valiutų šalyse būna Didžiosios Britanijos svaras sterlingų, Norvegijos ar Švedijos krona, kartais – ir įdomesnės valiutos. O neretai emigruoja ir į euro zonos šalį, kur viską įsivaizduoti kur kas paprasčiau.Valiutos

Kaip sezoninius darbininkus, tiksliau jų pasirinkimą įtakoja valiutų kursų svyravimai? Gana stipriai. Pajutome, kaip sumažėjo darbininkų susidomėjimas darbu Anglijoje, Londone ar Škotijoje po Jungtinės Karalystės apsisprendimo palikti Europos sąjungą ir to pasekoje stipriai kritusio svaro kurso. Greitai pasiskaičiavus paaiškėjo, jog atlyginimai Didžiojoje Britanijoje vos per kelias dienas sumažėjo šimtu eurų ir daugiau, tad logiška, jog pradėta dairytis ir į kitas šalis.

Lygiai taip pat matėme emigracijos į Norvegiją bumą tuomet, kai jos kronos vertė buvo aukštumose. Matėme ir geroką susidomėjimo darbu žuvų fabrikuose Norvegijoje sumažėjimą tada, kai euras kronos atžvilgiu gerokai sustiprėjo. Tokie svyravimai sezoniniams, vos dviem ar trims mėnesiams išvykstantiems darbininkams tikrai svarbūs. Juk vien valiutų svyravimai per tą laiką gali lemti vienu kitu minimaliu lietuvišku atlyginimu didesnes ar mažesnes sezoninio darbo pajamas. Tad mąstyti reikia, skaičiuoti, konvertuoti taip pat reikia. Tą darbininkai puikiai ir daro. Šaunuoliai.

Na o išvykstantiems ilgesniam laikui valiutų kursai (http://valiutos-kursas.eu/ ) dažniausiai nerūpi. Na, arba labai nežymiai. Jiems svarbiau galimybės dirbti ir mokytis, daryti karjerą, kurti šeimą, lankytis būrelius, keliauti, pažinti ir tobulėti. Na, daugeliui tiesiog dirbti, tiesą sakant. Tačiau keliaujant metams ar net ilgesniam laikotarpiui valiutų kursų paprognozuoti nepavyks, belieka rinktis šalį pagal visai kriterijus ir pernelyg nesukti galvos. Galų gale juk ir didesnė dalis uždirbtų pinigų bus išleisti vietinėje rinkoje, vietine valiuta, tad jos santykis su euru reikšmės neturi. Na, bent jau pastebimos privačiam namų ūkiui.

Tapkime draugais! Spauskite "Like/Patinka"

Dėkojame!

CLOSE