Be ko geriau nekeliauti

Bent kiek labiau patyrę keliautojai žino, ką tiesiog būtina pasiimti į kelionę, o be ko galima puikiai išsiversti. Tačiau naujokams šis klausimas dažniausiai būna tikrai sunku. Ir turime du skirtingus klaidų polius – vieni prisikrauna tiek, jog sunkiai paneša, be reikalo moka už bagažą, turi problemų saugant visą savo turtą, tuo tarpu kitiems trūksta elementariausių dalykų ir būnant užsienyje tenka pirkti dantų pastą su šepetėlių, rūbų, kad nesušaltų, ar net prašyti namie likusių draugų pervesti pinigų. Žinoma, čia kalba eina apie pažintines bei poilsines keliones į Sardinija, Ispaniją ar Prancūzija, o ne rimtas ekspedicijas į džiungles ar Arkties ledynus. Tad apžvelkime, ko geriausia nepamiršti namuose.

Žinoma, viskas prasideda nuo paso arba asmens tapatybės kortelės. Be tokio dokumento tiesiog kelionės net nepradėsite – jūsų išsiilgta Sardinija (daugiau apie ją – http://sardinija.eu/ ) nepriartės arčiau, nei vietinis oro uostas. Tad asmens dokumentas – pirmas ir svarbiausias dalykas, kurio reikia leidžiantis į kelionę. Kitas ne ką mažiau svarbus – tai bilietas. Kodėl aiškinti turbūt nereikia. Kita vertus, šioje vietoje jau galima kaip nors išsisukti – kai kurioms aviakompanijoms pakanka telefono ekrane parodyto rezervacijos numeriu, o blogiausiu atveju gali atsispausdinti bilietą ir oro uoste. Tačiau kam papildomas stresas.

O toliau seka gausus sąrašas tarsi būtinų, tačiau labiau jau tik svarbių daiktų, be kurių kelionė nebūtų maloni. Užbėgant įvykiams už akių galima pasakyti, jog visus daiktus, rūbus ir dar ko tik begali prireikti kelionėje, galima bus nusipirkti jau nuskridus, kai ką pačiame oro uoste, o kai ką jau jūsų pasirinktame kurorte, Sardinijos Kaljaryje ar kur kitur. Tačiau vėl gi, tai tik papildomos problemos ir bereikalingos išlaidos. Tad geriausia būtinus daiktus bei rūbus turėti su savimi dar oro uoste, susikrovus lagamine.kelione

Viskas prasideda nuo drabužių. Daugeliu atveju lietuvio atostogos būna šiltesniame klimate nei jis gyvena. Tad per mažai rūbų turėti tikrai sudėtinga. Tačiau kartais, skrendant į šiltus kraštus žiemą, pamirštame šortus, trumparankovius marškinėlius ar ploną striukę nuo vėjo. Turint vien lietuviškai žiemai skirtus rūbus, su kuriais atskridote, gali būti gerokai nepatogu. Tad gerai išsinagrinėkite, kokių orų galite tikėtis. Nežiūrėkite tik į oro temperatūrą – vėjo greitis bei lietus taip pat labai stipriai lemia drabužių pasirinkimą. Tad neapsigaukite. Turėkite bent kelis komplektus rūbų, taip pat ir atsarginius batus. Kartą lietuje sušlapę kedai gali ilgam apkartinti kelionę, o gal net priversti atsisakyti kai kurių ekskursijų. Tad antri batai, geriausia lengvi ir patogūs – būtinas atributas bent kiek aktyvesnėms atostogoms.

Asmens higienos reikmenys. Bent jau pagrindinius – dantų pastą ir šepetėlį tikrai reikėtų turėti. Pietų šalyse labai pravartus būna ir apsauginis kremas nuo įdegio, bei kremas jau po nudegimų. Atostogauti saulėje atsakingai vis dar retas reiškinys. Kelionėse labai praverčia ir drėgnos servetėlės ar rankų dezinfekavimo skystis – panorėję užkąsti ne visada rasite kur nusiplauti rankas. Net ir tokiose civilizuotose vietose kaip Sardinija ar Kreta. Juk ir jose gausu gražių gamtos kampelių kur norisi nukrypti.

Tapkime draugais! Spauskite "Like/Patinka"

Dėkojame!

CLOSE