vasarines padangos

Padangos – sukūrimo ir bandymo procesas

Naujos padangos sukūrimas, itin didelio kruopštumo reikalaujantis darbas. Šiais laikais padangų kūrimo technologijos ištobulėjo, kad iš paprasto gumos gabaliuko gali sukurti saugias, kokybiškas padangas. Be abejo, padangų kūrimo procesas būtų tuščias procesas be mokslinių tyrimų. Jei kam teko matyti Romoje, esančią „Bridgestone“ bandymų testavimo laboratoriją – joje esančios ant sienų ir lubų gumos atplaišos, atskleidžia, kad čia vyksta. Šiuolaikiniai testavimo įrenginiai gali bandomą padangą įsukti iki 500 km/h greičiu. Tai atrodytų labai didelis greitis ir automobiliai tokiu greičiu net nevažinėja. Tačiau tokie bandymai gali padėti nustatyti  padangos susidėvėjimo greitį, kokybės savybes. Vienos padangos tobulinimo procesas gali trukti nuo 18 mėnesių iki 2 metų. Taigi pirmiausia vyksta padangų bandymai laboratorijose.

Vėliau vyksta padangų bandymai ir tikrame kelyje. Padangų savybės išbandomos realiomis sąlygomis. Tuomet dažniausiai testuojami tokie dalykai:

  • Padangos sukibimas ant sausos dangos.
  • Padangos sukibimas ant šlapios dangos.
  • Pasipriešinimas riedėjimui. Šis parametras labai svarbus norint sumažinti degalų sunaudojimą.

Pastebėtus padangos trūkumus nėra taip lengva ištaisyti. Nes vieno parametro pakeitimas turi įtakos ir kitiems parametrams. Kuomet kuriamos ir tobulinamos padangos yra dar vienas svarbus parametras, apie kurį pigių padangų gamintojai dažnai pamiršta – tai padangos keliamas triukšmas. Taigi važiuojančios mašinos triukšmas gali priklausyti ir nuo padangų. Ant padangos turėtų būti lipdukas, kuriame nurodomas decibelų lygis. Atkreipkite dėmesį, kad nors ir nedidelis decibelų skirtumas, tačiau padanga gali kelti daug didesnį triukšmą.  O jei kelyje važinėtų daugelis automobilių su padangomis, kurios kelia mažiau triukšmo? Todėl pirkdami padangas atkreipkite dėmesį į triukšmo klasę.

Reikia pastebėti, kad padangos sukūrimui, bandymams reikalingos didelės lėšos. Todėl kokybiškos padangos tikrai negali kainuoti pigiai. Artėjant sezonui ir renkantis vasarines padangas būtinai atkreikite dėmesį į padangų kokybę. Šiuo metu ant kiekvienos padangos turi būti lipdukas, kuriame nurodyti visi padangų parametrai. Nepatingėkite pasidomėti ką reiškia vienas ar kitas simbolis. Tai gali turėti įtakos ne tik padangos kokybei, bet ir jūsų važiavimo komfortui.

Tapkime draugais! Spauskite "Like/Patinka"

Dėkojame!

CLOSE