Lentos terasai

Kas svarbu renkantis terasines lentas?

Tikriausiai kiekvienas svajoja apie savo terasą, kurioje šiltais vasaros rytais galėtų ilgai pusryčiauti. Deja, pasistatyti terasą pačiam nėra taip paprasta, reikia turėti pakankamai žinių kas yra geros statybinės medžiagos: terasinės lentos, dailylentės ir kita mediena. Šis straipsnis skirtas tiems, kurie kol kas nieko nežino, tačiau nori sužinoti apie terasines lentas.

Maumedžio ar pušies terasinės lentos: du skirtingi požiūriai

Jeigu kreipsitės pagalbos į patyrusius terasų montuotojus, tikriausiai išgirsite dvi skirtingas nuomones apie tai, kurio medžio – maumedžio ar pušies – lentas rinktis savo terasai. Jei kalbėtume apie vidaus ar lauko dailylentes, dauguma specialistų rekomenduotų maumedį, tačiau terasinėms lentoms vieni labiau rekomenduotų maumedį, o kiti – pušį. Kodėl?

Maumedis savo sudėtyje turi daug natūralių dervų, be to, jis lėtai auga ir jo tankis didelis. Todėl maumedžio terasinės lentos yra sunkios ir tvirtos, ilgai išsaugo savo natūralią spalvą, jų nebūtina dirbtinai apdoroti. Maumedis yra brangesnė statybinė medžiaga nei pušis ar eglė, tačiau ir daug tvirtesnė bei atsparesnė kenkėjams. Tačiau maumedžio „silpnoji pusė“ yra jos lūžinėjimas norint išgauti įvairesnes terasinių lentų formas, jas apipjaustyti pritaikant savo terasos formai.

Pušis yra lengvesnė, jos tankis mažesnis, todėl į tokią medieną lengviau įsigeria apsauginės impregnavimo priemonės ar lakas, ji lengviau dažoma. Žinoma, tokia mediena yra ir pigesnė. Antra vertus, pušinės terasinės lentos nėra tokios tvirtos, kaip gaminamos iš maumedžio, ir greičiau praranda savo natūralią spalvą. Tad ką geriau rinktis?

Šiuo atveju svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, ar terasa bus statoma šalia vandens telkinio. Jei taip, geriau rinktis pušines lentas, kurias po kurio laiko bus pigiau atnaujinti ir kurias nuo drėgmės apsaugo į jas lengvai įsigeriantis impregnantas. Jei ne, rinkitės maumedį – jeigu tam turite finansines galimybes, su vandeniu nesiliečiančios maumedžio terasinės lentos gali sėkmingai tarnauti kelis dešimtmečius.

Dirbtinis terasinių lentų apdorojimas

Dėl skirtingų medžių natūralių savybių skirtingi yra ir dirbtiniai jų apdorojimo būdai. Iš pušies gaminamos terasinės lentos dažniausiai yra impregnuojamos, o iš maumedžio – dengiamos alyva. Tai priklauso nuo medžio sudėties: maumedyje yra daug dervų, todėl jų nereikia papildomai apsaugoti laku nuo kenkėjų, bet reikia alyvuoti, kad ilgiau išliktų natūrali maumedžio spalva. Pušis turi daugiau sakų kišenėlių, tokią medieną lengviau pažeisti, o atsiradusiuose pažeidimuose greitai įsiveisia vabzdžiai, puvėsis ar grybelis. Todėl apsauginis dažų ar lako sluoksnis tokiai medienai labai reikalingas.

Tiek maumedžio, tiek pušies terasinės lentos yra obliuojamos, kad jų paviršius būtų lygesnis, be atplaišų. Vasarą basomis vaikščiojant neobliuotomis terasinėmis lentomis būtų sunku pajusti šio statinio teikiamą komfortą.

Skiriasi terasinių lentų, pagamintų iš maumedžio ir pušies, apsaugojimo gylis: pušis impregnuojama giluminiu slėgio vakuumo būdu, o maumedis alyvuojamas paviršiuje. Todėl maumedines lentas reikia padengti alyva kiekvieną sezoną, o pušis gali būti atnaujinama rečiau.

Dar apie terasinių lentų paviršių: lygus ar rifliuotas?

Terasinės lentos gali būti pagaminamos lygiu arba nelygiu (rifliuotu) paviršiumi. Lygus paviršius malonesnis liesti, ant jo sunkiau išsilaiko purvas, todėl jį lengviau prižiūrėti (šluoti, plauti). Rifliuotas paviršius yra sunkiau prižiūrimas, nes į paviršiaus nelygumus patekęs purvas ne taip lengvai išvalomas. Tačiau toks paviršius nėra toks slidus, kaip lygusis, ir net jei terasa yra arti vandens ar atvira, ant jos drąsiai galima lipti nebijant pargriūti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tapkime draugais! Spauskite "Like/Patinka"

Dėkojame!

CLOSE